Engelsiz Turizm Kenti Alanya Bölgesel Ulaşılabilirlik Paylaşım Toplantısı

15 Mayıs 2011 tarihinde yapılan Engelsiz Turizm Komisyonunun ikinci toplantısında alınan karara istinaden, Alanya Ulaşılabilirlik Paylaşım Teknik Eğitimi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Alanya Belediyesi işbirliğinde 12 Ekim 2012 tarihinde Engelsiz Park ve Yaşam Merkezinde gerçekleşti.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Metin ve Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Proje Koordinatörü Münir Altıoğlu'nun açılış konuşmalarını yaptığı teknik eğitime Alanya ve çevre Belde Belediyelerinde çalışan personelin katılımıyla gerçekleşti.

Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Metin'in başkanlığındaki ilk oturumda bir ortopedik özürlünün şehirde yaşadığı zorlukları Ayhan Metin, bir görme özürlünün şehirde yaşadığı sıkıntıları ise Bakanlık Müşaviri Kenan Önalan örnekler vererek aktardılar. Ardından Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü Peyzaj Mimarı Ayşegül Badur "Türkiye'de Ulaşılabilirlik Mevzuatı" konusunda bilgi verdi.

Daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar Uzmanı Dr. Deniz Çağlayan Gümüş'ün "Ulaşılabilirlik kavramı ve önemi" ve "Binalarda ve Açık Alanlarda Ulaşılabilirlik" ve Açık Alanlarda Ulaşılabilirlik" ve 'Ulaşılabilirlik Tespit Formları Hakkında Bilgilendirme sunumu ile tamamlanan eğitimin ardından Alanya'da yapılmış olan uygulamaların incelendiği teknik gezi yapıldı.

Video: 

Video Kategorisi: 

Yeni yorum ekle

Filtered HTML

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
entegr_syon: