Windows Phone8 Telefonlar İçin Mobile Accessibility Geliyor

Çeviren: Ömer Yeşiltaş
Windows Phone8 sistemini erişilebilir kılmak için, Microsoft ve Codefactory anlaştı...

Mobilespeak programının üreticisi Codefactory firması Görme engellilerin windows Phone8 kullanmaları için Microsoft ile Mobile accessibility programının Windows Phone8 telefonlarda çalışmasını amaçlayan bir anlaşmaya vardı.

Görme engelliler için yazılımsal çözümler üretmekte uzman bir firma olan İspanyol Codefactory firması, bugün android altında çalışan Mobile Accessibility program paketinin artık Windows Phone8 cihazlarda da kullanılabileceğini açıkladı.

Windows Phone8 telefonlar için üretilecek olan mobile accesibility, Windows Phone uygulama mağazasından ücretsiz olarak indirilebilecek.

Görme engelli kullanıcılar, Mobile Accessibility sayesinde Windows Phone8 cihazlar üzerinde en çok ihtiyaç duydukları işlemleri yerine getirebilecekler, temel arama ve rehber yönetimi, e-posta, mesajlaşma ve web tarama gibi önemli fonksiyonlara rahatlıkla erişebilecekler.

Codefactory CEO'su Eduard Sanchez, Codefactory firmasının on yılı aşkın bir süreden beri görme engelli kullanıcıların mobile cihazları erişilebilir olarak kullanmaları için erişilebilir teknoloji ve yazılım üretmekteki birikimlerinin Microsoft tarafından değerlendirilmesi ve Windows Phone8 cihazlar için erişilebilirlik alanında birlikte çalışmalarını kabul etmesinden dolayı büyük bir Heyecan içinde olduklarını bildirdi. Sanchez ayrıca, Codefactory'nin erişilebilir yazılım alanındaki uzmanlığı ve Microsoft'un kişiselleştirilebilir mobil windows cihazlar üretmekteki tecrübesinin birleşmesiyle, zengin bir mobil cihaz kullanımı sağlanacaktır diye ekledi.

 

Microsoft Başkan Yardımcılarından

Darren Laybourn ise, Codefactory'nin zengin Windows Phone geliştirici tabanında yer almasından büyük sevinç duyduklarını, firmanın Mobile Accessibility deneyimini Windows Phone8 platformuna kazandırmak için inanılmaz bir gayret gösterdiğini ifade etti. Codefactory firmasının tarihi, erişilebilirliği sağlamak için engelleri kaldırmaktaki başarıları ve herkes tarafından tercih edilen erilşilebilir uygulamalar üretmekteki uzmanlıkları Windows Phone8 platformu için onları seçmelerinde büyük rol oynadığını belirten Laybourn, "Sevinerek bildiriyoruz ki, Windows Phone8 cihazları daha iyi görülebilir, duyulabilir ve kullanılabilir bir duruma getiren Mobile Accessibility ve beraberindeki ilave uygulamaların tamamı, görme engelli müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere bugünden itibaren uygulama mağazamızda yer alacaktır" şeklinde konuştu.
 

Mobile Accessibility günlük kullanıma yönelik işlemleri kolaylıkla yapabilmek için 6 basit uygulamaya erişim getirmektedir:

 

. Arama yapmak, çağrıları yanıtlama ve arama kayıtlarını yönetmek için telefon uygulaması.

 

. Kullanıcının Microsoft hesabındaki kişilerini düzenleme ve yönetmek için Rehber yöneticisi.

 

. Sms mesajlarını okuma ve oluşturmak için mesajlar uygulaması.

 

. İMAP desteği de sunan, kolay ayarlanabilir e-posta uygulaması.

 

. Birinci sınıf erişilebilir web tarayıcısı.

 

. Her kullanıcının ihtiyaçlarına göre uygulama detayları ve bildirimler gibi ayarları yapabilmesi için ayarlar yöneticisi.

Haber Kategorisi: 

Yeni yorum ekle

Filtered HTML

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
mat_ryal: